Uzak Göz Makyajı Teknikleri

Uzak Göz MakyajıUzak Göz Makyajı Teknikleri
Her insanın göz şekli farklıdır ve mutlaka kişiler göz şekillerine göre makyaj yapmalıdır. Bu yazımızda sizlere uzak gözlere sahip olan kişilerin nasıl makyaj yapması gerektiğini anlatacağız. Öncelikle gözleri birbirinden uzak olan kişilerin gözlerini daha yakın göstermeleri için keskin çizgilere ihtiyacı olacaktır. Uzak göz makyajı hususunda eyeliner kullanılması oldukça yararlı olabilir. Öncelikle uzak gözlerde dikkat edilecek en önemli nokta göz pınarlarıdır. Göz pınarlarına yapılan uygulamalar sayesinde kişiler gözlerini birbirine daha yakın gösterebilirler.
Uzak göz makyajında ilk adım her zamanki gibi aydınlatma işlemleri olacaktır. Bu işlemlerden sonra göz kalemi ya da eyeliner ile işe başlanabilir. Uzak gözlere sahip olan kişilerin göz büyüklükleri de makyajda önemli bir etken olacaktır. Özellikle küçük gözlere sahip olan kişiler aşırı keskin çizgiler ve koyu renklerden uzak durmalıdır. Bu durumda göz pınarlarına yapılan uygulamalar göz farı ile yapılabilir ve farın dağıtılması sağlanabilir. Böylece gözler olduğundan çok daha büyük görünecektir. Büyük gözlere sahip olan kadınların ise uzak göz makyajı hususunda her malzemeyi kullanması mümkündür. Bu kişilerin dikkat edeceği noktalar göz pınarlarına yoğunlaşmak ve gözün dış kısmını belirsiz hale getirmek olacaktır.
Öncelikle uzak göz makyajında eyeliner sürüldüğü takdirde kuyruğun fazla uzatılmaması gerekmektedir. Bu işlem gözleri daha çok dışta gösterecek ve gözler zaten ayrıkken daha da ayrık bir görüntüye sahip olacaktır. Bu durumda yapılması gereken şey eyelinerın göz pınarından başlayarak çekilmesidir. Göz pınarından başlayan çizgi göz kapağında kirpiklerin bitiş noktasına kadar sürülmelidir ve kesinlikle uzatılmamalıdır. Alt kirpik çizgisi ise fazla uzun tutulmalıdır. Böylece alt kirpik çizgisinde geriye kalan kısım daha az belirgin görünecek ve bu sayede gözler de birbirine daha yakın bir görüntü kazanacaktır.
Uzak göz makyajı pek zahmetli bir makyaj değildir. Sadece bu makyaj hususunda küçük gözlere sahip olan kadınların biraz daha dikkatli davranması yararlı olacaktır. Sizler de etkili bir makyaj ve çarpıcı bakışlara sahip olmak istiyorsanız bu makyaj tekniklerini uygulayabilir ve gözlerinize istediğiniz görüntüyü kolayca kazandırabilirsiniz.