Soğuk Havada Makyaj Yapımı Nasıl Olmalıdır?

Soğuk Havada MakyajSoğuk Havada Makyaj Yapımı Nasıl Olmalıdır?

Bilgisayar başında uzun kalmak, soğuk ve sıcak havalar, rüzgarlı ve sert havalar kısacası her türlü hava şartı cildimizin daha da yıpranmasına neden olmaktadır. Özellikle de soğuk havaların cildi çok çabuk yıpratması nedeniyle cilde gerekli özeni gösterilmesi gerekiyor. Eğer cildinizi soğuk havalardan korumazsanız o zaman kırışıklıklar, çatlamalar, sarkmalar ve bunlara benzer daha onlarca sorun baş gösterecektir. Tabi çeşitli önlemler alarak bunlardan kurtulmanız mümkün. Eğer makyaj yapıyorsanız soğuk havada makyaj yapımı tekniklerini kullanarak cildinizi soğuk havanın etkilerinden koruyabilir ve makyajınızı doğru bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Soğuk Havada Makyajınız Nasıl Olmalı?

Öncelikle işe güzel bir ruj seçimi ile başlamalısınız. Bunun için kırmızı ya da bordo renkteki rujlar ideal bir seçim olacaktır. Bu sayede soğuk havaya meydan okuyabilirsiniz. İşe ilk olarak fondöten sürerek başlayın. Bunun için ten renginizden yarım ton daha koyu olan fondöten kullanmalısınız. Göz altlarınıza ise çok açık olmayacak şekilde bir kapatıcı uygulayın. Daha sonra transparan pudra kullanarak bu uygulamaların tamamını sabitleyin. Ayrıca rujunuzu sürdükten sonra sabitlemek içinde yine pudra kullanmayı unutmayın.

Soğuk havada makyaj yapımı tekniklerinden en çok hata yapılan nokta gözlerdir. Gözlerinize uygulayacağınız farın ten renginize yakın bir renk olması gerekiyor. Farınızı uyguladıktan sonrada gözünüze kuyruklu eyeliner çekin. Gözleriniz içinde 2 kat rimel kullanın. Son adımda ise toprak renginde bir allık kullanarak yanaklarınızı son bir dokunuş yapın.

Gözleri Ön Plana Çıkartın

Makyajımız aslında bu noktaya kadar tamam. Ancak Soğuk havada makyaj yapımı tekniğinde gözlerin ön planda olması gerekiyor. Bu aşamadan sonra ise sadece gözlere yoğunlaşacağız. Bu nedenle ten makyajlarınızda çok fazla abartıya kaçmayın ve sade olmaya çalışın.

Gözlerinizin dikkat çekici olmasını istiyorsanız Füme gri tonlarında makyaj yapacaksınız. Önce açık ton ile göz kapaklarınızı kapatmalı daha sonra ise daha koyu olan farı alarak göz kapaklarınızın dışına doğru azalacak şekilde uygulamayı tamamlayın. Ayrıca dağıtma işlemini bir fırça yardımı ile de yapabilirsiniz.

Sizde soğuk kış günlerinde doğru bir teknik ile makyaj yapmak isterseniz gözlerinizin ön planda olacağı bu makyajı tercih edebilirsiniz.