Düşük Göz Makyajı Teknikleri

Düşük Göz MakyajıDüşük Göz Makyajı Teknikleri
Düşük göz kapakları mutlaka birçok kadının dert yandığı bir durumdur. Düşük göz kapaklarına sahip olan kadınlar ne yazık ki istedikleri gibi makyaj yapamamaktadır. Bu durumun nedeni ise göz kapaklarının üst üste gelmesi ile göz makyajının görünmemesidir. Özellikle düşük gözlere sahip olan kadınların eyeliner sürmesi oldukça gereksizdir çünkü eyeliner sürseler bile görünmeyecektir. Bu durumda düşük göz makyajı malzemeleri arasından eyelinerları çıkarmak en doğru karar olacaktır.
Düşük gözlere sahip olan kadınların genelde gözlerinin boyutu da küçük olur. Bu durumda küçük göz makyajı için uygulanan teknikler düşük göz makyajında da geçerlidir. Yani bu makyaj tekniğinde ilk kural keskin çizgilerden ve koyu renklerden uzak durmak olacaktır.
Düşük göz makyajında ilk adım göz çevresini aydınlatmak olacaktır. Bu aydınlatma işlemleri de tenden birkaç ton açık renkler ile yapılmalıdır. Düşük göz makyajı için kullanılacak en iyi malzeme göz farı olacaktır. Göz çevresi aydınlatıldıktan sonra göz farı kirpik diplerinden yukarıya doğru dağıtılmalıdır. Bu işlem gözlere gölgeli bir görüntü verecektir. Ancak göz farı hususunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta farın mat renklerde olmasıdır. Sedefli ya da simli göz farları düşük göz makyajları için kullanışlı değildir.
Düşük gözlerde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta kirpiklerdir. Düşük gözlerde göz kapaklarına yapılan uygulamalar kendini pek fazla belli etmeyeceği için etkili bir rimel ile kirpiklere mükemmel bir görünüm kazandırılmalıdır. Yani tüm dikkat kirpiklerde toplanmalıdır. Bunun için de hem uzatan hem de hacim veren bir rimelin kullanılması oldukça yararlı olacaktır.
Düşük göz makyajı birçok makyözün bile zorlukla yaptığı bir makyajdır. Bu durumda kişiler ilk denemelerinde istedikleri gibi bir görünüme sahip olmayabilirler. Bu hususta endişe edilmesine gerek yoktur. Birkaç deneme ardından ideal makyaj tipine kavuşmak mümkündür. Sizler de düşük gözlere sahipseniz ve gözlerinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız bu adımları uygulayarak keskin ve çekici bakışlara sahip olabilirsiniz. Her makyaj uygulamasında olduğu gibi bu makyaj uygulamasında da özellikle kaliteli makyaj ürünlerinin kullanılmasına mutlaka dikkat edilmelidir.