Doğal Makyaj Teknikleri

Doğal Makyaj TeknikleriDoğal Makyaj Teknikleri
Günümüzde birçok kadın makyajın mükemmel etkilerinden yararlanarak daha güzel görünmektedir. Ancak her makyaj tipi her kadına uymamaktadır. Bu durumda kişilerin öncelikle kendilerine en uygun makyaj stilini bulmaları gerekmektedir. En uygun makyajı bulmak için de birkaç farklı makyaj denemesi yapılabilir. Ancak elbette bunlar için öncelikle kişilerin yüz şekillerini ve ten renklerini göz önünde bulundurması gerekmektedir.
Şüphesiz her kadını güzel gösterecek olan makyaj tipi doğal makyaj olacaktır. Doğal makyajlar ile kadınlar yapmacık görüntüler yerine kendi görüntülerine sahip olarak daha da güzel görüneceklerdir. Doğal makyajın bir diğer avantajı ise kişilere fresh bir görüntü kazandırması olacaktır. Bu şekilde ayrıca makyajın akma olasılığı da azalacak ve gün içerisinde makyaj tazeleme işlemlerine de gerek kalmayacaktır.
Doğal makyaj için ilk adım olarak ten rengine en uygun fondöteni seçmektir. Bu fondöteni seçmek için kişiler öncelikle fondöteni boyunlarında denemelidir. Bu şekilde fontenin ten rengi ile uyumu kolayca yakalanabilir. Fondöten seçiminin ardından atılacak adım ise göz makyajı olacaktır. Göz makyajı için seçilecek tonlar da mutlaka açık renkler olmalıdır. Krem rengi tonları ve kahve tonlarının karışımı ile oldukça hoş bir görüntü yakalamak mümkündür. Ayrıca koyu renklerden uzak durmak da oldukça yararlı olacaktır. Bu şekilde makyajın ağır olmasına da engel olunabilir. Eğer koyu renkler kullanılmak isteniyorsa da bu renklerin göz çevresine hafif bir şekilde dağıtılması daha doğal bir görüntü yaratacaktır.
Doğal makyajın püf noktalarından bir tanesi de allık seçimidir. Doğal makyaj yapmak için seçilen allığın koyu olmaması oldukça önemlidir. Şeftali ya da çok açık kahve tonları doğal makyajda allık rengi seçimleri olmalıdır. Bunun yanı sıra allığın yüz şekline göre sürülmesi de oldukça önemlidir. Allık sürmenin amacı elmacık kemiklerini ortaya çıkarmaktır ve kişilerin de allığı bu yönde kullanmaları gerekmektedir. Ayrıca yüzün daha keskin hatlara sahip olması için de allık kullanımı yapılmaktadır. Doğal makyaj yaparken atılacak son adım ise ruj sürmek olacaktır. Makyajın olabildiğince doğal durması için ruj renginin dudak rengine yakın ya da nude tonlarında olması gerekmektedir.